Výlety na lodích

Akce na lodích 

Odemykání kanálů na lodi 

Každý rok začátkem dubna se můžete vydat na lodích  symbolicky odemknout plavební sezonu na holandských kanálech. Proplujete jako jedni z prvních Středem Holandska, nevynecháte Amsterdam, romantickou řeku Vecht.

Zkušební plavba 

Pokud si na dovolené chystáte poprvé stoupnout za kormidlo, ale máte z toho trochu obavy, zkušební plavba Standard vám dodá stoprocentní jistotu v řízení lodi. Tříapůldenní či týdenní intenzivní kurz probíhající v prvním dubnovém víkendu vás připraví na všechna možná úskalí. Při této akci můžete získat certifikát „Ověření praktických dovedností „, který budete potřebovat pro získání kapitánského průkazu VMP – kategorie „M“

 

 

Královnin den na lodi

Na konci dubna se po celém Holandsku oslavují Královniny narozeniny. Celé království se ponoří do jedné velké party. Vyplujte na amsterdamské grachty a propleťte se mezi stovkami bárek. Součástí programu bude také plavba nočním Amsterdamem, průzkum pulzujících amsterdamských ulic, blešáků, poutí a uliček lásky, a navíc se budete plavit po málo známých kanálech oblasti Středu Holandska. Spát budete v chatkách. Nezapomeňte si s sebou vzít cokoli oranžového a dobrou náladu! Více informací najdete zde.

Rybaření v Holandsku na lodi

Expediční rybářská plavba po severu Holandska

Patří mezi vaše oblíbené koníčky rybaření a jste tak trochu dobrodruh? Máme pro vás jedinečnou příležitost. Vydejte se s námi na expediční výpravu po rybářských revírech Holandska. Cílem naší plavby bude zmapování rybářského terénu v této nádherné lokalitě. Nemůžeme vám sice slíbit zaručené rybářské úspěchy, ale to, co vám slíbit můžeme, je velice zajímavá plavba na jednom či dvou hausbótech po jezerech a kanálech v oblasti fríského národního přírodního parku Princenhof/Alde Feanen, spojená s rybařením i chytáním dravých ryb (štika, candát, okoun). Uvidíte překrásná jezera a kanály, lemované malebnou krajinou s nádhernou přírodou. Kromě netradičního bydlení na pohyblivém hausbótu, který bude dle potřeby měnit rybářská stanoviště, bude k dispozici i motorová loď Princess (o délce 9 m) a menší motorový člun pro potřeby zásobování, rybaření na jezerech a výlety do okolí a měst. A co všechno můžete od této akce očekávat? Především získání nových zkušeností s rybolovem v Holandsku, kdy si vyzkoušíte tradiční způsoby rybolovu vláčením a na položenou, společné setkání příznivců tohoto skvělého sportu a určitě se můžete těšit i na dobrou zábavu. Průvodcem vám bude zkušený kapitán a rybář Michal Prokop, který již v loňském roce tuto oblast navštívil a těší se, až vám ji bude moct podrobně představit. Pokud projevíte o tuto plavbu zájem, další podrobnosti týkající se programu, výbavy na ryby a ostatní důležité informace vám obratem poskytneme.

Termín konání: dle dohody

Cena obsahuje ubytování na hausbótu, základní lehkou stravu, kterou si posádka sama připraví, povolenku k rybolovu a pohonné hmoty.

Cena neobsahuje podíl na standardní vratné kauci lodě, která se skládá na místě, podíl na poplatcích za mariny, mosty a zdymadla ve výši cca 10 až 20 EUR (dle počtu osob na palubě), náklady na dopravu do Holandska a zpět, rybářskou výbavu a návnady, nápoje (s výjimkou kávy a čaje), cestovní pojištění a závěrečný úklid.

Big Game Fishing po ostrovech Egadi (Sicílie) 

Připravujeme rybářskou výpravu na lodi kolem ostrovů Egadi zaměřenou na lov tuňáků a mečounů. Podle počtu přihlášených zájemců vybereme vhodnou loď, popřípadě lodě a upřesníme celou organizaci. Zanedlouho zveřejníme další informace. V případě zájmu nám můžete napsat e-mail.